Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Jak probíhá proces oddlužení?

Prvotní kontakt

První a zároveň nejdůležitější krok musíte učinit Vy sami, a to kontaktovat nás! Vyplňte jednoduchý kontaktní formulář na našem webu nebo použijte formulář pro vložení Vašeho telefonního čísla. Naši pracovníci Vás budou obratem kontaktovat a domluví s Vámi dle Vašich časových možností bezplatnou schůzku v u nás, nebo v pohodlí Vašeho domova

Osobní schůzka

Na domluvené schůzce v poradně probereme Vaši situaci a Vaše životní a finanční poměry. Na základě sdělených informací zjistíme, zda splňujete podmínky pro osobní bankrot (oddlužení). Zároveň Vám vysvětlíme výhody a důsledky osobního bankrotu a všechny další věci okolo procesu oddlužení. Sdělíme Vám také, jaké dokumenty a podklady budeme od Vás k realizaci oddlužení potřebovat. Ochotně zodpovíme všechny Vaše případné dotazy.

Podání insolvenčního návrhu

Od momentu, kdy nám dodáte veškeré potřebné dokumenty a materiály, vypracujeme a podáme do 24 hodin insolvenční návrh spojený s návrhem na povolení oddlužení. Tento návrh se budeme snažit vyhotovit tak, aby byl soudem přijat a splňoval všechny zákonem stanovené náležitosti. Od této chvíle již můžete být trochu klidnější, neboť okamžikem podání návrhu na soud jste již chráněni před exekutory, vymahači a věřiteli

Schválení Vašeho oddlužení

Pokud splníte všechny podmínky osobního bankrotu (oddlužení), insolvenční soud jej povolí. O průběhu oddlužení rozhodují věřitelé na schůzi. Při schválení oddlužení Vám soud přidělí insolvenčního správce, který Vaši insolvenci povede, bude komunikovat s věřiteli a posílat jim předem stanovené splátky.

.

 • 1981 - 1985 Střední ekonomická škola v Chrudimi, zaměření účetnictví
 • 1985 - 1989 Vysoká škola ekonomická, fakulta řízení, obor ekonomické informace a kontrola
 • 1998 - člen komory Daňových poradců
 • 1999 - člen Asociace správců majetku
 • 1999 - správce konkursní podstaty
 • 2002 - 2008 Právnická fakulta, obor veřejná správa, ukončeno titulem bakalář, obhajobou bakalářské práce a stát. zkouškami, následně pokračováno studiem oboru právo, ukončenou obhajobou rigorozní práce a titulem JUDr.
 • 2007 - 2010 Nottingham Trent University - LLM
 • 2010 - člen Rady expertů Asociace insolvenčních správců Průběžné vzdělávání pořádané Svazem účetních, agenturou VOX, TIS a VŠE Praha, Komorou daňových poradců ČR, Českou advokátní komorou a zahr. institucemi působícími v Praze.

 • 1989 - 1993 Vysoká škola ekonomická, katedra finančního účetnictví, asistent
 • 1993 - dosud Egidas s.r.o., poradenská společnost, která se zabývá výlučně účetním a daňovým poradenstvím, v současné době obsluhuje cca 150 klientů měsíčně. Působíme na poradenském trhu v oblasti středního podnikání, zaměřujeme se i na neziskové organizace, poskytujeme poradenství v oblasti insolvence a krizového řízení podniků a akvizicí. Mojí specializací je krizové řízení, reorganizace a řešení insolvenčních situací firem. Zároveň spolupracuji s advokátními kancelářemi při řešení deliktů hospodářské povahy.

 • od roku 1990 působím jako přednášející v oblasti účetnictví a daň. práva, od r. 1999 i v oblasti konkursů a vyrovnání a následně insolvencí; specializuji se na privátní přednášky pro firmy a jednotlivce, insolvenční právo pro odbornou i širokou veřejnost

 • povinné i havarijní pojištění vozidla je možné zahrnout do měsíčních splátek úvěru
 • možnost předčasného doplacení úvěru na auto

 • od roku 1999 aktivní činnost DP (cca 250 ročně), od roku 2005 vedoucí sekce insolvence při KDP a člen odborného kolegia KDP.

  od roku 2000 působím jako likvidátor pro subjekty, které jsou likvidovány z moci úřední či jmenováním do funkce z rozhodnutí vlastníků.

  od roku 1999, kdy jsem začala vykonávat funkci správce konkursní podstaty se specializuji na konkursní a ins. právo. Jsem insolvenčním správcem se zvláštním oprávněním. Mezi významné kauzy, které jsem řešila a řeším patří Armabeton a.s., Chiradent a.s., Agrotel a.s., Sklo Bohemia a.s., Porcela Plus, a.s., EQUUS spol. s r.o., Palcor Czech s.r.o.

  JUDr.Ing. Helena Horová

  PROČ S NÁMI ?

  912 PŘÍPADŮ

  321 KLIENTŮ


  16 LET ZKUŠENOSTÍ
  Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky